Strona główna » Najlepsze atrakcje i zabytki we Wrocławiu

Najlepsze atrakcje i zabytki we Wrocławiu

Najlepsze atrakcje i zabytki we Wrocławiu

Wrocław to miasto uważane za jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Stolica Dolnego Śląska stale zyskuje na popularności, a rzesze turystów wciąż chętnie do niej powracają. Nie ma w tym jednak absolutnie nic dziwnego, bowiem Wrocław to miasto, w którym znajduje się wiele historycznych zabytków, ciekawych atrakcji i klimatycznych miejsc, które warto odwiedzić. Nie sposób oczywiście zwiedzić wszystkich charakterystycznych punktów we Wrocławiu w jeden dzień, dlatego warto wybrać się do tego miasta na nieco dłuższą wycieczkę. Planując nocleg, rekomendujemy skorzystanie z wyszukiwarki hotel-pracowniczy.pl, w której znaleźć można wiele ofert noclegowych w atrakcyjnych cenach. Sprawdź, co warto zobaczyć we Wrocławiu i zaplanuj fantastyczną wycieczkę.

Rynek i Stary Ratusz – najważniejszy punkt wycieczki

Zwiedzanie Wrocławia nie liczy się bez pobytu na wrocławskim Rynku. Jest to miejsce niezwykle urokliwe, dzięki otoczeniu zabytkowych kamienic. Do dyspozycji turystów i lokalnych mieszkańców dostępna jest tam rozbudowana oferta gastronomiczna. Tuż obok znajduje się Stary Ratusz, który jest zabytkiem świeckiej architektury gotyckiej. Budowla ta powstawała przez 250 lat. Obecnie jest to siedziba władz miejskich i sądownictwa.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu – spotkanie ze sztuką

Niekwestionowaną atrakcją Wrocławia jest Muzeum Narodowe, które znajduje się w pięknym neorenesansowym budynku. Muzeum w swoich zbiorach posiada aż 200 000 eksponatów. Na stałe znajdują się tam instalacje i wystawy związane ze sztuką średniowieczną, śląską i polską. Bardzo często pojawiają się tam również wystawy związane z dziełami epoki renesansu i baroku, a także wystawy polskich i zagranicznych artystów współczesnych. W ofercie Muzeum znaleźć można również tematyczne prezentacje.

Most Pokutnic – bogata historia i liczne legendy

Jeśli chcesz wiedzieć, co ciekawego we Wrocławiu możesz jeszcze zobaczyć – idź na najwyższy most w tym mieście o bogatej historii – Most Pokutnic lub inaczej Most Czarownic, który jest ściśle związany z bardzo popularnymi legendami. Podobno wieczorem można zobaczyć z niego dusze młodych kobiet, które wybrały zabawowy tryb życia zamiast założenia rodziny. Inna legenda mówi o tym, iż niegdyś oskarżone kobiety mogły dowieść swej niewinności poprzez przejście po mostku. Jeśli udało im się to zrobić, uznawano, że pomógł im w tym szatan, jeśli nie – kobieta spadała z mostu i zostawała uniewinniona. Most w rzeczywistości łączy dwie wieże polskokatolickiej katedry św. Marii Magdaleny, a z jego poziomu można podziwiać wyjątkowo piękne widoki i jedną z ładniejszych panoram miasta.

Hydropolis – nowoczesna nauka o wodzie

Jeśli zastanawiasz się, jakie jeszcze atrakcje turystyczne czekają na Ciebie we Wrocławiu, zachęcamy do odwiedzenia wyjątkowego centrum wiedzy o wodzie. Jest to niezwykle ciekawe miejsce, które w przystępny sposób uczy o wodzie z różnych perspektyw, m.in. jaką rolę woda pełni w organizmie i ciele człowieka, jak prądy oceaniczne kształtują ziemię itp. Wiedza przedstawiona jest w sposób nowoczesny, za pośrednictwem multimedialnych technologii, interaktywnych instalacji, replik, modeli i dotykowych ekranów. Jest to atrakcja we Wrocławiu, która wpisze się w oczekiwania każdego, niezależnie od wieku.

Nie zapomnij szukać krasnali!

Podczas całego Twojego pobytu we Wrocławiu, pamiętaj o poszukiwaniu krasnali ukrytych na wrocławskich ulicach. Miasto to stało się miastem krasnali, ponieważ w czasach komunistycznych ruch Pomarańczowa Alternatywa rysował wizerunki krasnali na plamach farby, jakimi komunistyczne władze zamalowywały antysocjalistyczne hasła. Obecnie we Wrocławiu znaleźć można już 400 krasnali. Poszukiwania ułatwia strona krasnale.pl, która podpowiada ich aktualne lokalizacje. Poszukiwanie krasnali to doskonała rozrywka, która może trwać nawet cały dzień.